O mnie

Hej, nazywam się Kasia Münnich i prowadzę Snow is white. W Alpach i Dolomitach spędziłam kilkadziesiąt tygodni, a w samych Włoszech pewnie już kilkanaście miesięcy. Na nartach jeżdżę ponad 20 lat, z czego ostatnie 10 we Włoszech:)

Chcę Ci pokazać, że we włoskich Alpach każdy znajdzie coś dla siebie!

Marzy mi się, żeby polscy turyści, tak jak włoscy i austriaccy, w Alpach spędzali każdą wolną chwilę. I to nie tylko Ci jeżdżący na nartach czy desce. Bo Alpy zachwycają wszystkich obojętnie od pory roku, umiejętności czy zamiłowania do sportu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i to w każdym wieku. Alpy są po prostu cudowne i dostępne!

Paganella - taras

Pasją do nart zaraziłam się bardzo dawno temu. Początkowo jeździłam na nartach tylko w Polsce. Aż prawie 10 lat temu, dzięki sąsiadom z bloku, wylądowałam w Bormio we Włoszech. W tamtym sezonie jeździłam jeszcze w Austrii. Ale bardziej zakochałam się we włoskich Dolomitach.

Ta miłość, jak zresztą każda, może nie być do końca obiektywna, bo z Włochami jestem związana od dawna – studiowałam filologię włoską w Krakowie i Bolonii, pracowałam we włoskiej grupie finansowej, wyjeżdżałam na projekty i mam masę włoskich znajomych. Od kilku lat we Włoszech spędzam każdą wolną chwilę.
Zjeździłam stoki w Val di Sole, Südtirolu, Val d’Aosta i Alta Valtellina. Pokochałam Paganellę, gdzie moja siostra Ania co roku jest rezydentem i instruktorem narciarstwa. W niektórych miejscowościach byłam długo lub wiele razy, w niektórych szybko się zakochałam.

I tak bliżsi i dalsi znajomi zaczęli pytać, gdzie jechać w Alpy? Zrodził się pomysł na bloga. I poskładało się tak, że wreszcie mam czas się nim zająć. Chcę Ci pokazać gdzie i kiedy warto pojechać, bo Alpy Alpom nierówne. W inne miejsca pojechałabym z rodziną, a w inne z dobrze jeżdżącym znajomymi. A jeszcze inne gdybym nie miała jeździć wcale.

Zapraszam Cię w podróż po Alpach i Dolomitach!
Kasia