Koronawirus: całe Włochy stają się obszarem chronionym z ograniczeniem podróżowania. Akcja "Zostaję w domu". Zamknięte wszystkie stoki narciarskie.

Właśnie pisałam taki post o stokach narciarskich. Przed momentem decyzją premiera Włoch, jak donosi Corriere della Sera, środki zastosowane wczoraj do Lombardii i 14 prowincji mają zastosowanie do całych Włoch. Zatem ruch w całych Włoszech jest ograniczony. Można przemieszczać się tylko w uzasadnionych przypadkach. Wszystkie stoki narciarskie we Włoszech zostają zamknięte.

Premier Conte na konferencji prasowej, która się odbyła się dzisiaj powiedział: „dokument, który właśnie podpisuje można podsumować jednym zdaniem: zostaję w domu. Nie będzie już jednej czerwonej strefy, nie będzie już strefy 1 i strefy 2 na półwyspie. Będą Włochy. Włochy – strefa chroniona. Zatem na całym terytorium półwyspu należy unikać przemieszczania się, chyba, że jest to uzasadnione w trzech przypadkach: uzasadnione powody zawodowe, konieczność lub związane ze zdrowiem. Do tego rozporządzenia dodajemy też zakaz grupowania się a świeżym powietrzu i w lokalach o charakterze publicznym, które to mogą stanowić okazję do zarażenia się”.

Video z Premierem Włoch Conte.

Zobaczcie też wpis z wczoraj: https://snowiswhite.pl/koronawirus-jechac-do-wloch-czy-nie-jechac

Jak już pisałam wczoraj z powodu koronawirusa dekretem premiera Włoch z 7 na 8 marca ograniczono możliwość poruszania się: wjazdu i wyjazdu do całej Lombardii (Mediolan, Bergamo) oraz 14 prowincji w Piemoncie, Emilii Romanii, Wenecji Euganejskiej i Marche. Trzy pierwsze regiony, to środek północnych Włoch (tej szerokiej części buta). Pozostałe dwa obszary leżą nad Adriatykiem. O ile Wenecja Euganejska (Veneto) jest na północy Włoch, to Marche już w centrum.

Tutaj znajdziecie mapkę zamkniętych regionów. W tych regionach i prowincjach na mocy dekretu zostały również zamknięte ośrodki narciarskie. W niedzielę 8 marca w ośrodku Passo Tonale – Ponte di Legno doszło do paradoksalnej sytuacji: część ośrodka leżąca w Lombardii nie działała, a część leżąca w Tretino-Alto Adige funkcjonowała. Sytuacja jest jednak dynamiczna i wygląda a to, że powoli jeszcze w tym tygodniu, z powodu koronawirusa zamknięte będą wszystkie ośrodki narciarskie we Włoszech. Sprawdźmy po kolei co wiemy.

Lombardia: wszystkie ośrodki narciarskie zostały zamknięte 8 marca 2020

Z powodu koronawirusa jest ograniczony ruch w całym regionie. Lombardia to tak zwana strefa czerwona z ograniczonym wjazdem do i wyjazdem z regionu.

Zamknięte są Livigno, Bormio, Santa Caterina Valfura, Aprica oraz Ponte di Legno, czyli część wspomnianego powyżej ośrodka Passo Toale-Ponte di Legno. Jak piszę La Repubblica turyści zostali poproszeni o powrót do domu. Odwołano też, przewidziane na 10 marca, Mistrzostwa Świata w Snowboardzie.

Trentino-Alto Adige: wszystkie ośrodki narciarskie będą zamknięte od rana 10 marca 2020

9/03/2020 Wieczorna konferencja prasowa premiera Giuseppe Conte. Całe Włochy stają się czerwoną strefą. Wszystkie stoki będą zamknięte.

9/03/2020 Jak donosi www.ildolomiti.it od 11/03/2020 zamknięte będą wszystkie ośrodki w regionie:

SUPERSKIRAMA: Val di Sole (Madonna di Campiglio/Marilleva), Paganella, Monte Bondone

DOLOMITI SUPERSKI: Plan de Corones/Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena/Alpe di Siusi, Val di Fassa/Carezza, Arabba/Marmolada, 3 Cime Dolomiti, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Rio Pusteria-Bressanone, Alpe Lusia/San Pellegrino e Civetta

ORTLER SKIARENA ze stokami Solda, Schoeneben, Trafoi, Watles, Maso Corto (Val Senales), Merano, Vipiteno/Sterzing. Te stoki również znajdują się w Alto Adige. Obok Schoeneben/Belpiano powinno być mimo wszystko otwarte Nauders, które znajduje się już w Austrii (jest na wspólnych karnetach).

9/03/2020 – odbyło się spotkanie Prezydenta Prowincji Autonomicznej Trentino,Maurizio Fugatti z Prezydentem Prowincji Autonomicznej Bolzano. Jest decyzja o zamknięciu ośrodków narciarskich w całym regionie od rana 11/03/2020 (a de facto od wieczora 10/03/2020).

8/03/2020 – w Val di Sole: Marilleva/Madona di Campiglio/Pinzolo, Pejo i część Passo Tonale-Ponte di Legno – Przewodniczący Gmin z Val di Sole zwrócił się do Prezydenta Prowincji Autonomicznej w Trentino, Maurizio Fugatti o zamknięcie ośrodków. Powód sanitarny – koronawirus, a także ekonomiczny.

Val d’Aosta (Piemont): wszystkie ośrodki są zamknięte

9/03/2020 – zamknięta jest cała dolin, czyli La Thuile, Cervinia, Courmayeur, Moterosa.

Tekst z 9/03/2020 (przeniosłam w taki sposób do archiwum)

2 Comments on “Koronawirus: całe Włochy stają się obszarem chronionym z ograniczeniem podróżowania. Akcja "Zostaję w domu". Zamknięte wszystkie stoki narciarskie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *